| cineva2012 a întrebat:

Voi cand deschideti calculatorul, unitatea scoate un sunet ciudat? Oare de la ce o fi? De la praf? calculatorul il am de vreo 2-3 luni...

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Cind il deschizi, placa video merge cu ventilatorul la 100%, de unde si zgomotul ciudat.

7 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Daca scoate un bip, nu ai de ce sa-ti faci griji. Daca se aude un huruit sau gajait continuu(sau care tine cateva secunde/minute), ar trebui sa-ti faci griji.

| Gas a răspuns:

Orice unitate functionabila scoate la pornire un bip, bipul de bios happy Nu ar trebui sa-ti faci problema pentru asta.

| Gas a răspuns (pentru Gas):

De asemenea poate sa faca un zgomot mai puternic si hdd-ul depinde de marca, unele hdd sunt mai zgomotoase (gen maxel) altele sunt mai silentioase.

| śĩĿṽịṻ a răspuns:

Pai cred ca o intrat un fir la ventilator sau poate daca-i second hand poate s-a stricat un ventilator,, funda?

| xToTheZx a răspuns:

Depinde ce zgomot. Daca e la ventilator inseamna ca e putina praf. Dar daca scoate un sunet urat de alt undeva atunci ar fi bine sa duci pc-ul intr-un service, banuiesc ca ai garantie, daca da atunci esti norocos, nu mai trebuie sa platesti nimic. Bafta!

| ZOZOKid a răspuns:

Mecanismele din interiorul unitatii centrale sunt puse in miscare de catre o echipa super-antrenata de hamsteri. Daca auzi un sunet ciudat, asta inseamna ca unul sau mai multi hamsteri au murit. Este foarte grav, si problema ii poate afecta si pe ceilalti utilizatori de computere din cartier. Daca nu rezolvi repede, va trebui sa le platesti despagubiri pentru daunele produse calculatoarelor lor.