Voi ce cadouri va doriti de Craciun?

Ca sa-i demonstram Mosului cat de harnici suntem, ne-am hotarat sa ne transformam in ajutoarele lui si sa-i oferim cateva idei de cadouri, sa-l scutim de a mai pierde timpul printre sutele de portabile existente pe piata. Mai jos sunt recomandari de ultrabook-uri, laptop-uri si tablete care ar sta bine sub bradul fiecaruia. Si voi va puteti inspira din recomandarile noastre si sa-i scrieti Mosului.

Anul 2012 a fost unul al ultrabook-urilor. Noua categorie de portabile a fost lansata in 2011 si a fost definita de cateva caracteristici recomandate de Intel. Acestea trebuiau sa fie subtiri, sub 18mm si usoare, sub 1,4Kg. In 2012 situatia s-a schimbat putin. Acum s-au particularizat si s-au adaugat noi criterii. Asa au aparut ultrabook-uri de 15.6 inch, cu hard disk-uri hibride si placi video dedicate.

Un cadou frumos din aceasta categorie ar putea fi Lenovo IdeaPad U310 cu procesor Intel Core i5-3317U 1.70GHz, 4GB memorie RAM DDR3, stocare hibrida 500GB + SSD 24GB, Intel HD Graphics, Microsoft Windows 8 – 2.999,99 Lei – Un ultrabook cu un raport calitate/pret/performanta foarte bun. Are autonomie de pana la 9 ore, performante bune dezvoltate de procesorul Ivy Bridge Core i5, structura compacta. Il recomandam, in special, studentilor.

Finalul de an 2012 ne aduce notebook-uri cu ecrane touch si Windows 8. Pe piata sunt foarte multe modele care vin echipate cu tehnologii de ultima generatie si la preturi pentru toate buzunarele.

Laptop Asus X202E-CT035H (alias S200) cu procesor Intel Core i3-3217U 1.80GHz, Ivy Bridge, 2GB, 320GB, Intel HD Graphics, Microsoft Windows 8 – 2.499,99 Lei – Este cel mai ieftin laptop cu ecran touch si Windows 8. Se mai face remarcat prin constructie si portabilitate. Nu-i asa ca ati vrea sa il gasiti sub brad?

Piata de tablete a crescut si ea. Au aparut tot mai multe modele cu Android, au fost lansate si cele cu Windows 8 si RT, iar Apple a ajuns la a 4-a generatie de iPad plus un iPad Mini. Au aparut tot mai multe aplicatii si optiuni de utilizare. Asa ca este bine sa aveti o tableta prin zona, iar daca vine de la Mos Craciun, cu atat mai bine!

Tableta Google Nexus 7 cu procesor NVIDIA Tegra 3 Quad-Core 1.2GHz, 7 inch, 1GB DDR3, 16GB, Wi-Fi, 3G, Android 4.1 – 1.499,99 Lei – Este o tableta simpla, frumoasa, se misca bine in orice aplicatie, practica si usoara. Modelul recomandat are si 3G pentru a beneficia de internet chiar si atunci cand nu aveti un Wi-Fi prin zona.

iPad mini Cellular 32GB, 4G, Negru – 2.769,99 Lei – O tableta pe care am testat-o si am ramas placut impresionati. Se misca foarte bine, practica, usor de utilizat in diferite medii. Pentru fanii Apple, noul iPad Mini poate fi o solutie foarte buna de cadou. Mosule, nu uita de iPad generatia a 4-a cu Ecran Retina, o alternativa cand ecranul de 7.8 inch de la iPad Mini este prea mic.

Lista noastra de cadouri e lunga, dar am vrea sa stim si care sunt dorintele voastre!

Deci, ce portabil ati trecut in scrisoarea catre Mos Craciun?

Laptopnews.ro

32 răspunsuri:
| laptopnews explică:

Toata lumea i-a scris mosului? happy

| WR104 a răspuns:

Eu le vreau pe toate, cat mai multe sa nu mai am loc in casa de ele.
Dar tu ce cadou iti doresti de Craciun?

| Konata a răspuns:

Pace happy

| laptopnews explică (pentru Konata):

Speram sa avem cu totii parte de ea! Multumim! happy

| Noemy99 a răspuns:

Ceva de care sa imi pot aduce aminte si peste cativa ani..si sa o/il folosesc multbig grin

| tenshi261 a răspuns:

Eu vreau o tableta electronica

| laptopnews explică (pentru tenshi261):

Speram sa o primesti! happy Multumim pentru raspuns!

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Mulţumesc.
Ca de fiecare dată, ne ajuţi cu plăcere.
Pe curând!

| laptopnews explică (pentru PedoBarbie):

Ne bucuram ca va putem fi de ajutor! happy Multimim pentru aprecieri!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Vreau sa nu mai minta parintii ca Mos Craciun exista. Minciuna e pacat.

| mixxjim a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Nu te mint, doar te iubesc happy

| Porcu?orulDeGuineeaV a răspuns:

Eu am cerut beyblade-ul Ultimate Gravity Destroyer Stamina si pe John Cena de jucarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci acum trebuie sa ma duc la parinti, sa fac crize de nervi si isterie tavalindu-ma pe gresia rece, ca vreau o bucata de plastic cu touch.
Un Nokia 1100 sau Motorola OneTouchEasybatting eyelashes

| Me2 a răspuns:

In primul rand, sa stau cu toata familia,sa ne dea Dumnezeu sanatate,mie, familiei mele si voua tuturor, in al doilea rand, un telefon nou, n73-u s-a demodat rau

| laptopnews explică (pentru Me2):

Asa sa fie! Si pentru tine tot ce iti doresti! happy Multimim pentru raspuns!

| TudyCFR a răspuns:

Si eu as vrea o tableta electronica.

| GiAnca a răspuns:

Fiindca se apropie Pastele as vrea o tableta Samsung Galaxy Note

| Allinn a răspuns:

Mi-as dori un laptop sau un smartphone, nu sunt pretentios la cadouri!

| laptopnews explică (pentru Allinn):

Nici noi! Ne multumim chiar cu amandoua! happy Multumim pentru raspuns! Sa-ti aduca mosul tot ce iti doresti! happy

| Bitza91 a răspuns:

Eu mi-am dorit permisul de conducere, si iete ca l-am primit big grin.In rest sanatate, ca de restul ma ocup singur si ajutat de familie. big grin

| laptopnews explică (pentru Bitza91):

Sa-l folosesti cu drag si cu prudenta! happy

| mihai9770 a răspuns:

As dori ceva interesant sau un telefon mobil.

| laptopnews explică (pentru mihai9770):

Iti dorim sa primesti exact ce iti doresti! happy Mai repede de la iepuras, decat de la mos! happy

| VanessaVaneeXo a răspuns:

Eu vreau un telefon! Tu?

| laptopnews explică (pentru VanessaVaneeXo):

Un ultrabook as vrea! happy

| Elenita50 a răspuns:

De Craciun tot ce imi doresc este un Smartphone kiss

| laptopnews explică (pentru Elenita50):

Speram sa il primesti! happy

| konta a răspuns:

O tableta, lego ninjago super sonic raider, si 58 de dolari, ori beyblade phantom orion skeleton version in loc de bani