| Bionicle a întrebat:

Voi ce stiti despre selfie stick-uri? Dispozitivele in care ne atasam telefoanele mobile ca sa ne facem poze mai bune. Odata cand m-am dus sa aflu la altex cum functioneaza, mi s-a spus ca functioneaza prin bluetooth.Eu nu inteleg, ce legatura are bluetooth?

Răspuns Câştigător
| noink a răspuns:

Hei. selfie stickurile performante sunt cu bluetooth
am si eu unul acasa
il pornesti, iti deschizi bluetoothul pe telefon, si ii dai asociere. Este des folosit pentru selfiestickurile telescopice care se intind pe o distanta mai mare. Apoi, cand tu apesi pe butonul selfiestickului cand camera e pornita, se face poza. E mult mai bun decat unul cu cablu. acelea sunt mai simpliste. Asa macar nu ai de purtat grija niciunui cablu

| Bionicle explică (pentru noink):

Uite ca si eu mi-am cumparat unul cu bluetooth, Myria MY2261.Dar tot nu am aflat cum functioneaza.Am reusit sa il conectez prin bluetooth, dar cand apas butonul sa ma pozez, nu merge.Iar cutia nu avea nici un manual de utilizare, numai unul de garantie.Astea cu bluetooth trebuie mai intai incarcate, numai la calculator? Dar trebuie oprite sau pornite? Ca are un buton mic pe dedesubt.

| noink a răspuns (pentru Bionicle):

Da, trebuie incarcate cu acel cablu mic. il poti incarca in portul Usb de la pc sau sa il bagi in adaptorul unui incarcator de telefon. Porneste selfiestickul, fa asocierea cu telefonul, deschide camera si apasa pe buton

| Bionicle explică (pentru noink):

Si cand trebuie incarcat trebuie sa fie oprit sau pornit? Ti-am zis ca se afla si un buton de on/off chiar dedesubt.Am observat ca cand l-am bagat in USB off stralucea USB-ul rosu, si cand l-am bagat on stralucea cu rosu si albastru combinate.

| noink a răspuns (pentru Bionicle):

Oprit. daca e pe off si la incarcat lumineaza rosu, atunci, cand e full incarcat, ori o sa se schimbe luminita ori nu o sa mai lumineze deloc

9 răspunsuri:
| Mihaelablabla a răspuns:

Selfie stickurile cu bluetooth au in ele asa ceva pentru a te conecta cu telefonul, deci sunt fara fir.
In momentul in care vei intra in camera si vei apasa pe butonul de la selfie stick, ele se vor conecta si telefonul va face poza.
In orice caz, exista si ss cu cabluri si mie personal mi se par mai sigure.

| Bionicle explică (pentru Mihaelablabla):

Eu mi-am cumparat un selfie stick cu bluetooth myria MY2261, si nu am reusit sa aflu cum functioneaza.Am reusit sa il conectez prin bluetooth, dar tot nu merge, si inauntrul cutiei nu avea nici un manual de utilizare.Trebuie mai intai incarcate astea cu bluetooth? Ca are si cablu USB.Dar numai la calculator se pot incarca? In spatele cutiei scria durata de incarcare, 1 ora.Si astea trebuie incarcate oprite sau pornite? Ca are un buton jos.

| QweRty777 a răspuns:

Nu are legatura prin bluetooth, e un cablu cu mufa ca cea de casti care intra tot in portul pentru casti

| anonimuta123456789 a răspuns:

Exista doua sisteme
unul in care bagi un cablu de la stick in telefon prin gaura de la casti si cand apesi butonul de pe stick se face poza
sau altul in care nu mai bagi nimic in telefon si cand apesi pe buton se face conexiune bluetooth si se face poza

| Razbunatorul a răspuns:

Are un fir pe care îl bagi în telefon și na asta e toată magia apeși pe un buton și gata ai făcut poza sper ca te.am lamurit