| DraaaagooooS a întrebat:

Vrea sa cumpar un procesor e4700 de 2.6 ghz Se potriveste cu placa mea de baza p5vd2-vm se

eu in acest moment am alt procesor dual core de 1.6 ghz

este mai mult e4700 care doresc sa il achizitionez decat acesta pe care il am?

si cam ce jocuri ar merge pe un procesor de 2.6 ghz dual core

e4700 :

FUnda la cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Cele 2 componente sunt compatibile intre ele. Da este ceva mai mult, dar nu mult sa zic asa ca si idee 2 3 4 5 max 5 FPS castigi in plus in joc. Rapid:. nu cu mult, foarte mica diferenta.

Jocuri: daca celelalte componente (placa video si rami) sunt bunicele poti juca jocuri gen fifa si call of duty pana la cele din 2007 max 2008 (nu garantez pe 2008)