| DraaaagooooS a întrebat:

Azi o doresc sa achizitionez un procesor core 2 duo e4700

cu 125 lei

Dar intrebarea mea este

Core 2 duo e Dual Core? Si Dual CPu e tot dual core?

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Scump, nu merita mai mult de 100. Dual core se refera la tehnologie, Core 2 Duo e denumire generica a seriei. E4700 e procesor dual core si daca il ai in vedere pentru jocuri, sa stii ca e de-a dreptul depasit.

| DraaaagooooS explică (pentru KodrutZ):

Eu am un dual core de 1.6 ghz. nu imi trebuie unul neaparat foarte bun

mi-a recomandat cineva acel procesor deci e dual core? si e bunicel pentru un joc de assasins creeds relevations?

| KodrutZ a răspuns (pentru DraaaagooooS):

Ce dual core ai acuma? Ce mai ai prin sistem in afara de el? Te-ai gindit ca s-ar cam putea sa trebuiasca schimbata si placa de baza/memoria?

| DraaaagooooS explică (pentru KodrutZ):

Chill man ca am p5vd2-vm se placa de baza care se potriveste la acel procesor am 3 gb ram si procesor 1.6 ghz dual core iar eu doresc sa cumpar ala deoarece e mai bunicel. a da si placa video 512

| KodrutZ a răspuns (pentru DraaaagooooS):

Hmm... diferenta va fi marginala oricum. Mai degraba un G3220 si o placa de baza noi, dai in jur de 500 RON si ai performanta superioara si consum redus. Bine, buba o sa fie ca iti va trebui si ddr3...

| DraaaagooooS explică (pentru KodrutZ):

Ba tu ai vazut ce am intrebat eu? ce pl m imi zici de alea eu am intrebat daca e mai bun atata tot!

| KodrutZ a răspuns (pentru DraaaagooooS):

Intrebarea ta e ca si cum ai zice "e mai bun un Lastun decit un Trabant" in contextul de fata. Eu iti sugeram ceva mai de 2014 si de bun simt, nou, cu garantie. Nu sari atita de cur in sus. Ia fosila aia daca tii musai, banii tai, distractia ta.

| CoL00SaL a răspuns:

Iti recomand i3, i5 si i7...

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns (pentru CoL00SaL):

Aoleu da ce vrei sa faci cu procesoru ala. Ee bun daca numa te uiti la filme happy