| lorenna_8112 a întrebat:

Vreau ajutor pls...nu stiu ce am facut sau pe ce am apasat de imi tot apare meniul de la monitor pe desktop si se misca singur, oare ce trebuie sa fac, multumesc

11 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

E posibil sa fie apasat si intepenit butonul de meniu de la monitor daca nu cred ca ar trebui sa schimbi rezolutia ecranului mai este posibilitatea de a avea vapori de lichid sub tasta de meniu de la monitor ceea ce ar provoca un contact la meniu apa fiind un bun conducator de energie electrica incearca sa apesi tasta de meniu de la monitor si sa o misti putin usor pe urma opreste complet monitorul si repornestel

| lorenna_8112 explică (pentru viavo):

Am incercat dar tot asa apare, multumesc pentru ajutor

| sylviu_8964 a răspuns:

Ai la monitor un buton care crie pe el Auto? daca da apasal si apoi in catva timp o sa ti se regleze la loc o sa iti mai apara cateva zile dar o sa dispara la un momentdat si la mine o fost la fel sper ca te-am ajutat

| lorenna_8112 explică (pentru sylviu_8964):

Am `i` si daca apas pe el apare auto adjusting, oare de asta vorbesti si tu?

| sylviu_8964 a răspuns:

Da exact asa apare si la mine

| lorenna_8112 explică:

Imi merg butoanele, contrastul se misca singur mai mult timp si trtebuie sa-l reglez foarte des celelalte nu prea ma streseaza adica si ele dar nu asa des ca si contrastul si acesta ma si deranjeaza la vedere...

| viavo a răspuns (pentru lorenna_8112):

Incearca sa intri in meniu la monitor si sa dai reset sau return tu factorie mode ceva de genul dar cel mai probabil ti s-a stricat tastele de la el sau ai vapori de apa de exemplu ai pus un pahar de apa foarte aproape de tastele monitorului si din cauza temperaturi ridicate din camera care au provocat evaporarea apei sa umezit placuta de contacte a tastelor. cel mai recomandat sa mergi la un servis de depanare sau un specialist in domeniu pentru ca nu are nici o legatura cu windowsul

| doinaizman a răspuns:

Eu am avut aceeasi problema. Poate fi si din cauza ca ai lucrat cu soarecele si cu degetul.

| lorenna_8112 explică (pentru doinaizman):

Si la tine cum s-a rezolvat? multumesc pentru raspuns

| doinaizman a răspuns (pentru lorenna_8112):

Eu l-am dus la reparatie

| doinaizman a răspuns (pentru lorenna_8112):

Si acum nu mai are nimic, da de la taste nu-i poti face nimic