| hainoroc a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa video AGP MSI Geforce 6200 256 MB, dar nu stiu daca e compatibila cu PC-ul meu.
Am o placa de baza msi pm8m3-v si un procesor DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz.
Putin ajutor, va rog!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Eu cred ca esti genul care nu incearca.winking

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. e compatibila
2. Nu recomand sa cumperi asemenea harburi de compoente. Sfatul meu este sa pui ban cu ban la "ciorap", sa strangi undeva la 1000 lei, si sa cumperi platforma noua. A investii intr-o platforma veche este o idee foarte proasta.
Cum vrei. Daca o sa te razgandesti, si ai nevoie de o configuratie, raspunzi/pui alta intrebare pe TPU.

| Me2 a răspuns:

Este compatibila dar nu merita sa o cumperi pentru ca sistemul e prea vechi si nu ai sa vezi diferente, mai bine aduna ceva bani si apoi vinzi sistemul actual si cumperi ceva mai bun

| hainoroc explică:

Mersi de raspunsuri, stiu ca e foarte vechi sistemul, dar nu sunt genul care reuseste sa isi stranga banii pentru ceva mai bun.

| sltlp a răspuns (pentru hainoroc):

Eu cred ca esti genul care nu incearca.winking

| hainoroc explică:

OK,inca o intrebare scurta.
Ce ar merge mai bine dintre:
-ASUS ATI RADEON 9600 PRO 256MB/128 BIT AGP 8X,
-AGP ATI Radeon 9550 266 mb mega 128 bit,
-AGP Nvidia Geforce 6200 256 MB,
-AGP MSI Geforce 6200 256 MB?