| agentclanc21 a întrebat:

Vreau sa imi I-au un calculator nou dar nu stiu ce sa imi iau: un PC sau un laptop? Va rog sa ma ajutati

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca vrei jocuri, musai desktop. Daca ai nevoie de mobilitate laptop. Ce buget ai pentru laptop/desktop?

| hp8510p a răspuns:

Daca vrei pentru gaming nu sta pe ganduri si ia desktop.Eu am facut greseala sa-mi iau laptop in loc de desktop si acum regret putin

| Me2 a răspuns:

Pentru gaming, desktop fara discutie, raspunde la urmatoarele intrebari pentru a te putea ajuta
1.Ce buget ai?
2.Ai nevoie de monitor? Daca nu, ce rezolutie are monitorul tau actual?
3.Ai nevoie de periferice? Tastatura, mouse, boxe?

| LucianP a răspuns:

Depinde pentru ce, gamming sugerez pc proiecte si altele laptop happy

| agentclanc21 explică (pentru LucianP):

Eu as vrea pentru gaming

| bunicisibuni a răspuns:

Laptop e mai practic.