| TheHunter38 a întrebat:

Vreau sa imi iau internet pe stick, si lamuriti-ma cu fraza asta:
După epuizarea traficului inclus, viteza de download și upload va scădea și va atinge valori de până la 128 kbps.
Unitatea minimă de taxare pentru traficul de date este de 1 KB (1 MB = 1024 KB).
Asta inseamna ca si dupe ce epuizez traficul inclus inca mai pot acceas netul doar ca o sa mearga mult mai incet?

Momentan am net prin cablu si am viteza de download de 250kb/s si upload 100kb/s (fata de128kb/s cat scrie in oferta ), si sunt multumit de viteza cu care se incarca paginile., asta inseamna ca pe stick dupa ce epuizez creditul o sa am o viteza de navigare si download de 2 ori mai incet ca acuma?
oferta este de la Telekom (cosmote)

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

DA, asa este dar daca nu o sa ai semnal 3G atunci NU vei putea descarca nimic! Sau daca nu vei face abonament atunci dupa ce vei descarca 2-3 filme traficul inclus se va epuiza...