| OnurQwssay1987 a întrebat:

De cateva zile am abonament la Telekom, si anume Nelimitat S. Pot vedea beneficiile incluse in abonament doar dupa prima factura si pana atunci mi-e frica sa nu depasesc. Vreau sa ma asigur ca am net nelimitat, pentru ca am consumat deja 400MB trafic de date. Pe site-ul lor scrie:
1) "Traficul de date recomandat se va consuma cu viteza de download de până la 21.6 Mbps și de upload de până la 5.76 kbps. După depăşirea traficului de date recomandat, viteza de transfer scade până la 32 kbps, iar traficul adiţional nu este tarifat."
Pe aceeasi pagina web mai scrie:
2) "Descărcarea de conţinut sau accesarea portalelor şi/sau serviciilor premium vor fi tarifate suplimentar, conform preţurilor disponibile pentru serviciul web’n’walk."
La punctul 2 nu am inteles in totalitate; am descarcat muzica, jocuri, etc., iar din cate stiu, nu dispun de serviciul web'n'walk.
Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Brotacelul a răspuns:

Punctul 2 se refera la servicii care sunt oferite cu plata de site-uri: de exemplu jocurile au si versiune gratuita si versiune cu plata - daca iei cea cu plata atunci da, iti apare ca si cost suplimentar.
In ceea ce priveste traficul - in momentul in care il vei depasi pe cel inclus in abonament iti vei da seama usor - o pagina ti se va incarca extreeeemmmm de greu.
Dar ar trebui sa ai un Cost control (la Vodafone este *123#) si acolo sa-ti arate beneficiile proratate pana la prima factura. Dar asta inseamna de regula cateva zile - dupa 4-5 zile de cand ai facut abonamentul se emite prima factura. Deci nu ar trebui sa ai prea mult de asteptatwinking

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Era mai bine de-ti luai la DIGI. Acolo n-ai nici o frica si e mai ieftin.