| LoneGunman a întrebat:

Explicati-mi, aceasta oferta inseamna practic, trafic pe internet la viteza redusa 128 kb, NELIMITAT SAU LIMITAT
Planul tarifar fara roaming
Preț euro credit gratuit
Viteza maximă de download 21.6 Mbps
Tarif adițional după consumarea traficului- inclus 0.02 E/MB
In cazul opțiunilor cu trafic nelimitat, după depăşirea traficului de date recomandat, viteza de transfer scade până la 128 kbps, iar traficul adiţional nu este tarifat.
Activare cu SMS gratuit la 123, text ND

1 răspuns:
| JackR a răspuns:

Este o gaselnita a furnizorilor de servicii de date mobile: "nelimitat" din punct de vedere al cantitatii, dar "limitat" din punct de vedere al vitezei. Adica, ai un abonament cu trafic nelimitat, dar cu un anumit trafic la viteza mare (sa zicem 5GB, la 21.6 Mbps). Dupa ce ai consumat aceasta cantitate, viteza scade la 128 kbps. Oricat consumi peste cei 5GB, nu se factureaza.