| AylinS a întrebat:

Vreau sa le sugerez ceva anumitor utilizatori. In loc sa va milogiti pentru o funda, mai bine v-ati chinui sa raspundeti cat mai bine si cat mai amabil. M-am saturat ca la aproape fiecare intrebare, la minim un raspuns sa scrie la sfarsit "funda". Poate raspunsul vostru merita funda, dar faptul ca o cereti pe multi ii ambitioneaza sa nu va mai dea.
Sunt curioasa daca mai este cineva pe care deranjeaza chestia asta sau sunt singura. Poate daca se vor strange mai multe raspunsuri afirmative, unii se vor descuraja si nu se vor mai injosi cerand funda.
O seara buna si fara fundite! :-)

23 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai dreptate aici, foarte multi cer funda doar sa avanseze-n top, punctaj, si sa se laude ca au funde. Pe scurt, daca meriti funda, cel care a pus intrebare ti-o da. Daca nuh, nuh. Si punct.

| Artemisia a răspuns:

Buna Juliette!

Si pe mine ma enerveaza chestia asta. Pui o intrebare, primesti acolo un raspuns dat in graba, care la final are scris ''Funda?''
Nu imi e rusine sa recunos, eu cand eram noua pe site, si eu ceream funde ca o retardata, pana cand, mi-a dat seama cat de penibila eram.
Adica sa fim seriosi, noi petru ce avem cont pe TPU, pentru a aduna funde sau pentru a ajuta oameni?

| User a răspuns:

Astia-s copiii sub 14 ani, in special, si din pacate, e plin site-ul de ei. Nu-i o problema ca-s multi, da-i o problema ca o dau in penibil. Funde, comicuri (fa o vizita la Trivia/Amuzante), etc. Asta e. Nu ne ramane decat sa ne resemnam sau sa ne stergem conturile. Alta solutie nu cred ca e pentru ca sincer... Nu cred ca o sa dispara "vanatorii de funde" dupa sugestia ta.

Funda?big grin

| zacrazy a răspuns:

Nu esti singura. Probabil esti singura care mai zice ceva pe tema asta pentru ca majoritatea care mai stau pe site pentru a ajuta s-au prins ca lupta cu morile de vant in ceea ce priveste cersetoria de fundite.

As fi inteles daca un cont cu 1000 de fundite ar valora 100 EUR, dar asa nu laughing

| TeoPT a răspuns:

Pe mine da.
Cei care cer funde ca retardații pe aici, la orice nimic ei vor fundă, nu le pasă ce e scris în răspuns atâta timp cât iei fundă, ei bine, acei oameni cred că, dacă au o grămadă de funde luate pe degeaba vor deveni experți TPU și vor fi respectați. Lor nu le pasă ce e scris în răspuns, vor doar fundă, și își imaginează că astfel de răspunsuri îi ajută să fie experți. Dacă era așa, TPU nu mai era un site de într-ajutorare, ci un simplu concurs, o competiție. Majoritatea asta cred, că fundele multe te fac expert TPU, cel mai idiot lucru din lume, părerea mea. Lăsând la o parte faptul că nu e adevărat, nici nu știu de unde a pornit toată chestia asta. S-au uitat și ei la primii utilizatori că majoritatea sunt experți TPU și au multe funde, și în mintea lor care nu e în stare de mai mult s-a introdus ideea cum că, dacă ai funde multe ești expert TPU. Oameni buni, calitatea răspunsurilor te fac expert, nu să ceri funde aiurea pe răspunsuri stupide gen "Sal, fundă?" Am ajuns la concluzia că mai puțin de 30% din useri răspund ca să ajute, nu pentru fundă. Recunosc, la început ceream și eu funde pentru că vedeam la toată lumea, însă acum când mă uit la primele mele răspunsuri nu îmi vine să cred că mâna mea le-a scris.
Baftă

| OpreaSimonaAlina a răspuns:

Sunt de acord cu tine happy Prea multe funde si fundite se cer. straight face

| shocky2 a răspuns:

True!

Dar asta nu e o intrebare.

Si nici nu tine de " Tehnologie "!

| corina977 a răspuns:

Da uneori si pe mine ma deranjeaza lucrurile astea...bine cu toate ca si eu mai cer funde uneori, dar am vazut persoane care la fiecare raspuns pe care il dau cer funda.Amuzant ar fi sa iti raspunda cineva acum si sa iti ceara o funda.laughing

| victoriapapi a răspuns:

Cersetorii laughing

| sweetlollypop a răspuns:

Sunt de acord cu tine si eu la inceput spuneam funda pentru ca ii vedeam p ceilalti si mi se parea ceva la moda p site-u asta dar dupa aceea mi s-a parut naspa.

| YuukiNightmare a răspuns:

Ai dreptate, sys! Și pe mine mă deranjează. Nu înțeleg... de ce vrei fundă? (nu tu, să nu înțelegi greșit) Te înregistrezi pentru. funde sau pentru. a ajuta pe alții?

| andreea_4139 a răspuns:

Mda.sunt de aceeasi aprere. dar ce vrei sa lae ceri la unele ca atata stiu fundoi sau funditza.eu una daca dau un raspuns dau ca sa ajut nu ca sa primes fundaoh go on. dar na asta e...traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul:-

| andreea_4139 a răspuns:

Mda.sunt de aceeasi parere. dar ce vrei sa le ceri la unele ca atata stiu fundoi sau funditza.eu una daca dau un raspuns dau ca sa ajut nu ca sa primesc fundaoh go on. dar na asta e...traim in Romania si asta ne ocupa tot timpulsigh scuze de greseli m-am grabit sa raspund:d

| Tzuc a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu tinewinking

| ramy4ever a răspuns:

Da.sh pe mine ma enerveaza lucrul asta...sh multi care spun asta nu le dau fundee dar sunt unii care sunt singurii care rasp corect si scrie la sf funda sh atunci le mai dau funda dar in general nu dau funda. la chestii din astea big grinbig grin

| abcdefghijk1234567891011121314151617 a răspuns:

Ai o mica parte dreptate. Doar unii utilizatori fac asa, dar DOAR unii.winking De ex, era un raspuns cam asa:
Nu se poate.sorry.funda

Alt utilizator s-a straduit sa raspunda corect. Si eu fac parte din acei utilizatori care pun mereu la sfarsit 'funda'. Dar asta doar pentru ca m-am obisnuit asa, o fac din reflex.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine ma deranjeazastraight face

eu nu cer. Daca raspund, raspund cu placere, si atat. Poate ca nu ii ajut indeajuns de mult, dar ii ajut cum pothappy.

O seara buna!

| IoanaTempah a răspuns:

Sunt de aceeasi parerewinking

| Flori a răspuns:

Mda, dar ce te faci cand pui o intrebare si raspund 2-3, doar din cauza faptului ca nu ai mentionat la sfarsit:"funda!"? Nu ca acele doua-trei raspunsuri nu ar conta, dimpotriva, prefer calitatea-cantitatii.Pe mine ma nelamureste ceva:la ce bun funditele? Bun, le primesti.Si faci... ce, cu ele? Muzeu? Parol, toate sunt galbene (sau portacalii, ca nu retin!) si scrie 1 pe ele...Asa ca, da!, o seara buna si fara fundite.Doar cu placerea de-a ajuta.

| FeelTheRainbow a răspuns:

Ha ha... buna asta.Respect!happy
Sti?! ai dreptate. Ce castigi daca scrii la sfarsit "funda?". nimic.
Poate experienta.in cersit funditeelaughinglaughing
Girl.ai pus punctul pe "i"
Inca odata:respect"

| Rikaa a răspuns:

Ai dreptate si pe mine ma deranjeaza ca la fiecare intrebare la urma scrie fundita

| AylinS explică:

@ XP V-am intrebat si pe voi, fara sa pun semnul intrebarii la sf daca aveti aceeasi parere ca mine si tine de tehnologie, pentru ca doar nu tine de casa si gradina!(stiu ca puteam sa aleg alta categorie, dar nici asta nu e ciudat, cum ar fi fost daca scria gastronomie spre ex)
@toti va multumesc pentru raspunsuri. nu ma deranjeaza daca nu sunt persoane care au aceeasi parere ca mine, suntem diferiti, e normal!

| andreea22andreea a răspuns:

Sa sti ca ai dreptate.adica eu ma milogesc mereu sa cer funda, raspunsul meu este bun iar ei dau altora care au un raspuns prostesc funda. ssi totusi chestia cu funda mi se pare o prostie in toata regula.Tot nu am inteles faza cu funda...de ce? ca sa devii expert TPU? ciudat.In totalitate sunt de acord cu tinehappy