| Salsal23 a întrebat:

Windows firewall trebuie sa fie on sau off (am windows xp)?

9 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

ON trebuie sa fie. Pe OFF nu ai nici o protectie in totalitate pe internet, chiar daca ai antivirus. Si orice antivirus ai avea, iti recomanda sa tii ON Firewall-ul.

| CPAElites a răspuns:

Degeaba ai firewall pornit! nu te ajuta cu nimic daca folosesti windows xp! Deja este exploatat la maxim de virusi si erori

| HuShEr a răspuns:

Pe xp poti sa ai 4 firewall-uri. la xp s-a dus suportul din 2014.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru HuShEr):

Subscriu.In plus te poate incurca in functionare.

| HuShEr a răspuns (pentru oprescudorin11):

Pai in general acum xp-ul te incurca in functionare. nu mai ai drivere, nu mai ai updateuri, nu mai ai securitatewinking

| itextrat a răspuns:

On. Adica activ. Uite de ce:
http://www.digitalcitizen.ro/......rewall-uri

| vioricavio a răspuns:

Eu una nu l am tinut pe on niciodata... daca ai un antivirus bun e suficient pentru a avea protectia necesara.

| Samy12YT a răspuns:

Trebuie on daca nu vrei sa il reformatezi

| Salsal23 explică:

Multam' fain.