| BencheaAdelin a întrebat:

Windows XP Service Pack 3 daca il instalez imi schimba windowsul curent.

Răspuns Câştigător
| davidstan a răspuns:

NUti se schimba nimic.tu instalezi service pack 3 nu instalazi windowsul.Nu o sa se schimbe.

| BencheaAdelin explică (pentru davidstan):

Eu vreau sa mi-l schimb.
Am windows 8 si vreau din nou xp.

15 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Orice sistem de operare schimbă sistemul de operare precedent. Bineînțeles poți face și un dual boot. Ce înseamnă dual boot? Pe o partiție ai un windows iar pe cealaltă partiție ai alt windows. Nu prea recomand această metodă pentru că se pot "încurca" windows-urile între ele.
La instalarea noului sistem de operare, formatează partițiile.

| BencheaAdelin explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Am windos 8 si vreau din nou windows xp.
Windows XP Service Pack 3 daca il instalez imi va sterge windwos-ul 8 si imi va baga windows xp?

| TechnologyWebBrowsing a răspuns (pentru BencheaAdelin):

Da. Dacă la instalare formatezi partițiile. Nu contează dacă treci de la o versiune nouă la una mai veche de windows.
formatare = ștergerea a tot ce este pe partiție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,il schimba, daca stergi vechiul windos prin reformatarea hard-disk-ului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, odata ce incerci sa instalezi Windows XP SP3, windowsul celalalt iti v-a disparea. (partia c:\\)

| BencheaAdelin explică (pentru anonim_4396):

Si o sa am windows xp?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BencheaAdelin):

Da!, Odata ce il reinstalezi sigur ca va disparea windows-ul vechi si o sa ai windows xp.

| trolololo a răspuns (pentru BencheaAdelin):

Doar dacă dai FORMAT la partiția pe care instalat acum window-ul. Daca nu dai format o sa se amestece cele 2 sisteme de operare.
De ce nu pui Windows 7? XP-ul e vechi de 12 ani.

| BencheaAdelin explică (pentru trolololo):

De unde sa iau windows 7? Si cum se instaleaza?

| trolololo a răspuns (pentru BencheaAdelin):

Din același loc de unde ai luat și Windows 8. Si se instalează ca Windows 8.

| BencheaAdelin explică (pentru trolololo):

Tu ce windows ai?

| trolololo a răspuns (pentru BencheaAdelin):

Windows 7.

| BencheaAdelin explică:

Stie cineva?

| M4a1D3aD a răspuns:

Mie mi s-a spus ca da il va schimba dar eu nu sunt siguri si deocamdata cred ca nu