| Smile4Adelin a întrebat:

Acum vreo 2 luni mi-am luat un s3 neo, e primul meu smartphone și nunprea am experiențã în domeniul ãsta. Faza e așa..nu știu cum pot trimite emoticoane prin sms,din tastaturã. Am. ikeyboard sau cum.s-o numi, și când ating ãlea se transformã în multimedia. Ce sã fac? Nu vreau sã folosesc hangouts sau go sms sau alte d-astea..nu îmi plac.
Și îmi respinge simul din senin. Uneori nici nu îl ating și spune cã n-am sim în telefon și cã vrea sã repornesc pentru a verifica simul.Am pus-o,am scos-o, am întors-o..la fel face.Ultima datã nu mai mergea în niciun hal. Dacã e sã nu facã figuri.îmi pornește normal, apoi dupã un timp la fel face..au fost dãți de 1-2 sãptãmâni în care nu a fãcut figuri. Ce îmi rãmâbe de fãcut?

4 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Scoate sim-ul sufla bine acolo si baga cartela inapoi daca problema persista incearca o resetare de la butoane urmand urmatoarele instructiuni: stingi telefonul apoi ti apasat simultan volum jos butonul de acasa si butonul de aprindere telefon, cand se aprinde iei degetu de de pe butonu de aprindere si le mai ti 2 secunde pe celalalte, acum trebuie sa selecte wipe data si wipe chace si pe urma reboot. Vezi ca iti pierzi toate datele de pe telefon! salveazale inainte sa faci treaba asta. Daca nu functioneaza atunci du-te cu telefonul la garantie, daca nu ai garantie atunci pai incerca sa pui soft-ul din nou cu odin.

| TheCosmin02 a răspuns:

Il poti duce la garantie.

dar in legatura cu sim-ul poate are ceva gwn praf pe acolo si nu face contact bine sim-ul...

si eu am avut s3 prin 2012 pana prin 2014 cand a fost lansat s4 si iti spun ca ai facut o alegere buna cumparand un telefon Samsung. eu am avut cam toate telefoanele de top de la Samsung si pot spune ca chiar sunt foarte, foarte multumit de toate. happy

| TheCosmin02 a răspuns (pentru TheCosmin02):

Stiu "ca chiar", scuze laughing

| Smile4Adelin explică:

Vroiam sã vã scriu și iar mi l-a respins.