| Neagu_Gabriela_1995 a întrebat:

Am auzit in ultimul timp de microchipuri atasate bateriilor telefoanelor Samsung prin care ne sunt ascultate apelurile, mesajele... Mai sunt si alte telefoane cu asemenea chipuri? De exemplu, Iphone sau Allview. Cum pot fi inlaturate acestea?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Ai vazut acel clip cu barbatul acela in tricou galben nu? El si-a stricat telefonul... Acel CIP daca il inlaturi de pe baterie, iti strici NFC-ul de pe telefon, vezi aici http://www.mobzine.ro/......martphone/ articol despre NFC. Oricum telefonul tau nu iti este ascultat de catre politie, numai in cazul in care faci ceva sau daca ceri tu sa iti fie ascultat telefonul ca te agreseaza verbal cineva. Atunci iti va fi ascultat telefonul. Pana atunci nu iti fa probleme ca nu este ascultat.

2 răspunsuri:
| IonutRM a răspuns:

Salut,cipurile de care vorbești tu nu sunt pe baterie si sunt in intreriorul telefonului, fără acel "chip" apelurile nu ar fi posibile.Nu cred ca cei de la SRI iti vor asculta tie telefonul in niciun caz...Stima!