| coMpLeT a întrebat:

Am comandat o cartela Free Sim de la Orange de pe internet dar cand apelez la credit primesc 2 mesaje: unul in care zice ca primesc 10 minute de la efectuarea primului apel si al doilea in care imi zice cand expira creditul dar in niciunul din ele nu zice cat credit sau minute am. Cum functioneaza aceasta cartela, trebuie sa sun la vreun numar sa se activeze vreo optiune?

Răspuns Câştigător
| wj a răspuns:

Cand suni prima data pe cineva, ai 10 minute, care iti expira in 2 sapt sau 10 zile, nu mai tin minte, si atat. Daca vrei sa o folosesti in continuare trebuie sa reincarci.

| coMpLeT explică (pentru wj):

Pai si decat alea 10 minute le am? Mi se pare ca pe site-ul celor de la Orange zicea de mai multe minute nu doar de 10.

| wj a răspuns (pentru coMpLeT):

Atat,10 minute.si gratis si mult..si cartela in posta..prea multehappy

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
SIM-ul PrePay comandat in mod gratuit de pe www.orange.ro are un credit initial de 0.01 EUR. La activare, primesti cadou 10 minute si 10 mesaje scrise in retea, insa ele pot fi vizualizate la *133# numai dupa ce efectuezi un apel si expediezi un mesaj scris, ambele in retea.
O zi buna,
Orange Helpers

| buium a răspuns (pentru OrangeHelper):

Si eu am comandat o cartela la data de 9-10-2013 si cand ar trebui sa o primesc sunt din botosani sat strateni,,, mersi