| Andra09003 a întrebat:

Am o problemă cu un Samsung Galaxy On 5. Atunci când apăs butonul de WiFi, îmi rămâne blocat pe respectivul buton, însă îmi apare având culoarea verde, ceea ce ar însemna că ar căuta router-ul. Totuşi, nu îmi apare nici o rețea de Internet de prin zonă, rămâne blocat.
Cum aş putea să rezolv acest lucru?

4 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Suna serios a atena deconnectata
incearca sa il restartezi, sa ii activezi airplane mode si apoi dezactivezi, sa resetezi partea de network, sa resetezi tot telefonul, eventual hard (cauta pe google, trebuie pornit telefonul intr-un anumit mod)

pretul unei reparatii variaza in functie de piesa stricata, in primul rand manopera oricum o platesti, insa apoi, daca e tot wifi busit, s-ar putea sa te coste toata placa de baza, care la un telefon mai vechi, nu merita (cumperi alt telefon la mana a doua la banii aia) insa daca e numai deconnectata antena, ar trebui sa nu iti ia mai mult decat manopera, insa antena nu prea se deconnecteaza singura daca nu e telefonul lovit serios

| Ionut659 a răspuns:

1. Repornește telefonul. (Prima variantă)
2. Dacă a fost lovit/spart telefonul s-ar putea să se fi stricat o piesă responsabilă pentru internet sau ceva de genul.
3. Verifică routerul!
4. Dacă ai garanție la telefon îl poți duce să îl verifice cei care ți-au vândut telefonul (altex, eMAG etc)

Asta e tot ce știu, caută și pe YouTube, așa am reușit eu să rezolv multe probleme

| Andra09003 explică (pentru Ionut659):

La 4, cât ar costa şi cât ar dura să-l repare?

| Ionut659 a răspuns (pentru Andra09003):

Păi nu știu sigur ce are, trebuie să îl duci pentru o diagnosticare, să vadă ce are și după să îl repare. Acum nu știu dacă te va costa ceva dacă ai garanție, dacă ai garanție îl poți repara gratuit