| Ana-Maria_Popescu_1990 a întrebat:

Am primit o cartelă. Vodafone laughing
Dacă o pun la telefon, unde ajunge factura? Pentru că cel ce a cumpărat a cumpărat mai multe și le-a împărțit. happy Unde merge taa?!?
-Funda :3

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
O cartela simpla nu are titular, cel putin nu pe acte.
O cartela cu abonament are titular, iar facutura vine la tutular, cel care a inchiar un contract cu vodafonul.
Tu ai primit o cartela reincarcabila, donata de Vodafone, pentru a atrage clienti, o cartela de genu acesta primesti uneori si cand iti faci un abonament Vodafone ( eu am primit una fara credit, dar cu un numar favorit, pe care pot sa il sun nelimitat).
Deci, nu ai factura, pentru ca nu ai incheiat un contract cu firma Vodafone, e o cartela de unica folosinta mai pe inteles, poti sa faci ce vrei cu ea, nu dai nimanui socoteala si nu iti cere nimeni bani, doar daca vrei tu sa o reincarci ca sa nu expire cartela.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil e o cartele prepray pe care o incarci constant, nu vine nicio factura nicaieri, daca ai nevoie de ea o incarci, daca nu nu

| RobertMoon a răspuns:

Daca primesti o cartela, deja a fost platita de cineva nu primeste nimic din ce zici tu pe scurt. Daca poti sa reformulezi intrebarea sa intelegem ce vrei sa spui e ok.

| mdany a răspuns:

Acele sigur sunt cartele reincarcabile, deci numai tu poti plati pentru ce consumi. Daca se face abonament atunci se plateste lunar de titularul de contract.

| Ana-Maria_Popescu_1990 explică:

Catela* Taxa*

| Ana-Maria_Popescu_1990 explică:

Nu ai înțeles. Eu nu am cumpărat-o...
Ce e titularul?

| mdany a răspuns (pentru Ana-Maria_Popescu_1990):

Titularul este persoana fizica care incheie un contract cu respectivul operator ( Orange, Vodafone, etc). Ai primit o cartela care se poate cumpara de oriunde. Acea cartela are numar care se activeaza si are Euro pe ea. Dupa ce ii consumi cartela nu mai are Euro, deci nu mai poti suna. Factura nu vei primi caci nu s-a facut contract.Ca sa poti vorbi din nou va trebui sa reincarci cartela ce ai primit-o cu Euro...( platesti in lei). La contract se plateste lunar o suma pe care o negociezi cu operatorul de telefonie mobila.

| Ana-Maria_Popescu_1990 explică:

Ăăă. Deci cartelă a fost deja plătită.
Dar dacă tu consumi mai mult decât ce se oferă, unde se duc costurile suplimentare? Sau nu îți poate da mai mult?