| darkstyle99 a întrebat:

Am cumparat o cartela Vodafone pe care am bagat-o in telefon azi dupa o lunga perioada in care nu am folosit-o, avand surpriza sa primesc un mesaj de la un recuperator de credite sau ceva de genul in care ma soma ca am de plata suma de 654.57 lei ( datoria fiind luata de la upc).
Tin sa mentionez ca nu am avut niciodata de a face cu ei( exista posibilitatea ca eu sa fi primit factura altcuiva?)
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Începe prin a vorbi cu cei de la Vodafone, explica le ce s-a întâmplat, tu ai luat o cartela noua nu ai cum sa ai datorii, în plus doar de pe abonament poți avea datorii pe cartela ce datorii sa ai?

| darkstyle99 explică (pentru Emma30555):

Dar eu nu inteleg cum pot avea o factura de la upc cand eu nu am avut niciun contract cu ei

| Emma30555 a răspuns (pentru darkstyle99):

Pai probabil cel ce a deținut nr de telefon avea datorie la ei. Tu dacă nu ai avut nici un contract cu UPC, e simplu de demonstrat