| PandaGirl98 a întrebat:

am un telefon cu marca android din strainatate. l-am luat de pe ebay. mi-a mers bine vreo 3 luni, dar azi nu se mai auzea sonorul deloc: nici la taste, nici la muzica, nici la apel. cei pe care ii sunam ma auzeau pe mine, dar eu nu pe ei...la casti in schimb, se auzea perfect. ma gandesc ca s-a stricat difuzorul. de curatat am curatat difuzorul de praf, dar tot degeaba. aveti vreo sugestie?

4 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Noi nu avem de unde sa stim ce poate sa aiba, decat sa te duci cu el la reparat la un GSM ca altceva nu ai ce face.Succes!

| PandaGirl98 explică:

Multumesc pentru raspunsuri! am rezolvat!

| IDoNotKnow a răspuns:

Stinge-l şi aprinde-l.Mi s-a întâmplat cu LG-ul meu.Nu mai ştiu sigur ce am facut, ori l-at stins şi l-am aprins ori i-am scos bateria şi am băgat-o iarăşi.E ceva de la căşti.Pe mine când mă suna cineva se audea dar în rest nu.Baftă! Sper să-ţi fi fost de ajutor.

| PandaGirl98 explică (pentru IDoNotKnow):

L-am deschis si l-am inchis de zeci de mii de ori...am 2 baterii si am incercat si cu cealalta... oricum, maine ma duc la cineva care e specializat in de-astea. sper sa rezolv la el.