| DaReK a întrebat:

Am un iphone 5 cu care aveam probleme cu bateria si mufa de incarcare,cand il bagam la incarcat trebuia sa tin incarcatorul intr o pozitie,intr o zi nu mai incarca deleoc nici cu alt incarcator l am lasat sa se stinga de tot
, dupa 2 sapt mi am luat baterie noua am puso pe asta noua am lasat telefonu la incarcat si nici asa nu sa aprinsde la ce sa fie problema?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

E mufa telefonului, ai rupto, aia se schimbă greu si costă mult. mergi cu el la cei care repară telefoane.

| DaReK explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mi a zis cineva ca poate e de la placa de baza

| TMAIGL a răspuns:

Încearcă să-l mai cureti și tu puțin de praf folosește un ac și cureți slotul pentru mufa