| cooostel a întrebat:

Am un iphone 5...de o zi am probleme cu el.il bag la incarcat se incarca 2%si apoi nu mai incarca.se stinge il bag la incarcat, apare fulgerul duoa 2-3min se aprinde dar nu mai face sunetul ala care il facea cand se aprindea...si gata.atat se incarca. oare de la ce poate sa fie?sad

Răspuns Câştigător
| Katalin12 a răspuns:

S-ar putea sa fie si din cauza incarcatorului adica nu face contact perfect mufa cu telefonul ori sa fie circuitele telefonului stricate si nu face contact cu ele cand bagi mufa in gaurica. Am patit-o si eu la iphone 5 acum 2 luni. am luat altul

| cooostel explică (pentru Katalin12):

Sper sa nu fie nevoie de altullaughing)

7 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Poate e vreo replica.
sau cine stie, ce poate sa aiba.

| cooostel explică (pentru davidtm):

Este luat din japonia.este de 64gb...nu stiu ce poate sa aiba...

| davidtm a răspuns (pentru cooostel):

Probabil e o chinezarielaughing
deci poti sa-l arunci.

| gabriela15 a răspuns:

Pai trebuie sal lasi sa se descarce de tot, apoi la reformatat. Adica il lasi la incarcat 12 sau 14 ore. asa e la toate telefoanele. lasa-l la incarcat pana maine la amiaza

| cooostel explică (pentru gabriela15):

Am sa incerc sa fac asa. sper sa mearga...ma mult.

| gabriela15 a răspuns (pentru cooostel):

De obicei asa se face la toate telefoanele. au energie din fabrica si trebuie lasat sa se descarce normal, nu fortat, pana se inchide, dapa care il lasi 12 - 14 ore la reformatat.