| Devona1012 a întrebat:

Am un telefon Allview p5 life si astazi am bagat alta cartela in el (micro-sim, Orange) si mi-a aparut sa introduc "parola de securitate de confidentialitate", i-am dat si factory recovery reset dar imi apare la fel.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat dacă SIM-ul iniţial din telefon era tot de Orange...
Dacă nu, atunci e posibil ca telefonul să fie CODAT pe altă reţea sad

Toate cele bune!

| Gomez_Daniele_1976 a răspuns:

Cartela are parola, daca e noua, atunci trebuie sa fie o parola pe "cutia sau ce mai e si aia " trebuie sa fie parola, ai incercat deja 1111?

| Mihai-andrei_Ignat_1998 a răspuns:

Frate de unde ai cumparat telefonul? Este codat po acea retea si trebuie sa il duci la gsm sa il decodeze sa il duci la un prieten de al tau care le ai pe domeniul IT... funda?