| NYKWWWWWW a întrebat:

Detin un Allview p5 life si din senin imi apare un cod pin/parola de securitate de confidentialitate pentru a debloca. ce pot sa-i fac? Ce sfaturi imi dati? Pt ca mi-e foarte greu sa-l duc la garantie deoarece stau foarte departe de oras..mentionez ca i-am dat factory recovery reset!

30 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NYKWWWWWW explică (pentru singuraticul90):

Nu merge..la fel face..arata un pin pentru ca am bagat o cartela noua in el.dar nu stiu ce sa ii fac.

| singuraticul90 a răspuns (pentru NYKWWWWWW):

Ce cartela ai bagat, ce retea? Posibil sa fie codat

| NYKWWWWWW explică (pentru singuraticul90):

Deci telu e la abonament de la telekom si am bagat o cartela Vodafone in el..si asta ma gandesc si eu sa fie codat.dar am scos-o pe aia Vodafone si am decat telekom in el..si nu merge.i-am dat de 100 de ori factory reset..cum sa trec de pin/parola asta de confidentialitate?

| NYKWWWWWW explică (pentru singuraticul90):

Deci..am telefonul luat la abonament de la telekom..si am bagat o cartela Vodafone in el..si bam arata pin/parola de confidentialitate..si ma gandeam si eu ca poate este codat.dar dupa am bagat iar cartela telekom care o aveam..ehh..insa tot pinul imi arata.ce pot sa fac..cum sa trec de pinuul asta?

| OanaOanaOana1 a răspuns (pentru NYKWWWWWW):

Si ai rezolvat intre timp? Ai putea sa-mi spui si mie cum?

| CirtogMihai a răspuns:

Detin si eu un Allview P5 Life cumparat de 5 zile si detin aceeasi problema.Am fost intr-o zona de munte unde nu ai semnal cu toate retele si am vrut sa vad daca cartela Digi Mobil prinde semnal.Cand am facut schimbul de cartele mi-a aparut mesajul "Introduceti codul PIN-Introducere parola de securitate a confidentialitatii pentru a debloca"..Cred ca este vorba despre o blocare de soft.

Răspuns utilizator avertizat
| buruieni a răspuns (pentru remus1007):

Poti sa imi dai un soft pentru el?

| OanaOanaOana1 a răspuns (pentru CirtogMihai):

Daca ai rezolvat intre timp, mi-ai putea spune si mie cum?

| Stefan_Costel_1984 a răspuns (pentru CirtogMihai):

Sal
ai deblocat tel

| Cucu_Marian_2000 a răspuns:

"Aceasta parola este setata de utilizator din meniul de securitate iar functia se numeste Antifurt mobil.
La setarea acestei parole, utilizatorul este obligat sa seteze un numar care va primi un mesaj la blocarea produsului.
Pentru deblocarea acestuia, este necesar ca de pe numarul setat initial sa trimiteti un mesaj cu textul "#unlock#" pe telefonul blocat.
Astfel produsul se va debloca si va putea fi folosit in continuare."

Bafta! Mie mi-a mers dar, am aflat asta după un an după ce nu am folosit produsul!

| OanaOanaOana1 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Cum ati rezolvat-o?

| Diaconu_Mitica_1968 a răspuns:

Vă rog frumo, am un tel.allview p5 pro, de la telecom, și nu merge pe cosmote, numai Orange deșii am băgat cartelă cosm.ce aș putea face?

| GB_Mihai_1997 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema acum cateva ore si am reusit sa-l fac trebuia cod-ul anti furt, cand ai activat anti furtul ai bagat un cod si un numar de siguranta daca stii numar ala ai la mesaje cod-ul si datele despre telefon sper ca v-am fost de ajutor!

| Razvan_Razvy_1994_dkzL a răspuns (pentru GB_Mihai_1997):

Buna am un allvew a5smiley si imi cere parola de protecție de confidențialitate pentru a debloca mi-a mers si am scos bateria si imi cere acum codul care am scris ajutati-ma

| Cuță_Adrian_1988 a răspuns:

E vorba de parola care ai setat-o cand ai activat optiunea Anti-furt de pe telefon. Si aici ai 2 variante:
1. Sa-ti amintesti parola
2. Sa resoftezi telefonul la un service

Degeaba incercati cu resetarea telefonului ca nu se reseteaza softul... softul treubuie sters.

| Puysor_Geo_1984 a răspuns:

Sa decodez un telefon allvev model a5 easy

| Izabella_Iza_2000 a răspuns:

Cand l-ai cumparat sau dupa un timp tiai pus o parola de protectie adica de antifurt. daca stii acea parola iti poti face telefonul

| Dumitru_Daniel_1986 a răspuns:

Merge cu sms #unlock# de pe numarul de recuperare

| Cos_Vic_Tor_Ash_1988 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema
!

| specify a răspuns:

Iti spun eu ce ai facut.ti-ai activat anti-furtul...si ai setat o parola care ti-o cere de fiecare data cand scoti cartela din telefon...

| Isac_Ovidiu_1983 a răspuns:

La fel am patit si eu acum...ai reusit sal deblochezi? cum ai facut?

| Floarea_Eugen_1975 a răspuns:

Salut pentru cei care au scos cartela brusc din Telefon, Tableta Model Allview si dupa va cere un cod de protejare ce nu l stiti big grin este codul antifurt care daca esti propietar etc.,, aduti aminte cand ai unblbat la setari daca ai adaugat un cod antifurt altfel e nasol big grin pentru cei care au adaugat un cod antifurt accesatil sau acest link --
https://playtech.ro/......deblocare/