| sweetys a întrebat:

Am un telefon Allview viper s 4g si in fiecare saptamana(cam de o luna) primesc notificare sa imi actualizez versiunea de Android, iar acum cateva ore mi-a dar eroare si mi-a scris lasnsatorul Android s-a inchis, dupa aceea mi s-au inchis toate aplicatiile. Chiar este necesar sa actualizez androidul?

5 răspunsuri:
| CezaraEM a răspuns:

Cel mai indicat este sa mergi cu el la magazinul de unde l-ai cumparat si sa le prezinti aceasta problema!
Nu este normal sa faca asa!
Plus ca aceste telefoane nu sunt chiar cele mai bune, dupa parerea mea!
Oricum, asta este cel mai bun lucru, mergi la magazin si poate te ajuta cu ceva, nu stiu. Bafta!

| sweetys explică (pentru CezaraEM):

As merge la magazinul respectiv sa prezint situatia dar persoana care lucreaza acolo este paralele cu chestiilea astea, de aceea am pus intrebarea. Multumesc oricum

| Stefancalin1997 a răspuns:

Allview sunt niste tampenii de telefoane, chinezaraie 100% sub sigla romaneasca, scapa de el.

| sweetys explică (pentru Stefancalin1997):

M-am gandit sa incerc si alta firma de telefoane si nu e chiar atat de prost.

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru sweetys):

Daca tu te duci si il dai inapoi in garantie te vor suna sa-ti spuna ca este desfacut de tine si ca trebuie sa dai bani ca sa-l faci.