| Floryn9 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Ace 2 I8160 si as vrea sa stiu daca as putea sa pun/mut/instalez aplicatiile pe card (4GB), daca da cum: vreau cativa pasi!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aplicatiile care sunt instalate de tine le poti muta intrand in setari, aplicatii, mutare pe card.
Celelalte aplicatii nu le poti muta doar daca root-ezi telefonul si obtii drepturi de administrator.

| Floryn9 explică (pentru Salontanul):

Am aceasta optiune sa le mut pe card, dar nu pot sa dau la ea (am 2 optiuni: 1. mutare pe card SD si stergere detalii, adica prima optiune imi apare dar nu pot sa dau pe ea cum ar fi blocata, iar a 2-a optiune, pot), din ce cauza? Intelegi ce-am zis?

| Salontanul a răspuns (pentru Floryn9):

Daca iti recunoaste cardul de memorie atunci probabil trebuie root-at.

| Floryn9 explică (pentru Salontanul):

Dar mi-l recunoaste pentru ca am cateva aplicatii instalate pe card (sau pus automat pe card cand le-am instalat), dar nu merg toate, nu stiu cum sa le pun pe celelalte, ma poti ajuta?

| Salontanul a răspuns (pentru Floryn9):

Ti-am raspuns: pentru a avea drepturi depline asupra lui trebuie root-at.