| Maria2901 a întrebat:

Am un telefon Samsung J3 2016 si acum 3 zile am bagat parola gresit(tin sa mentionez ca era vorba de acel model) de 3 ori, apoi m-au pus sa o mai bag o data peste 30 de secunde. Am bagat parola corect, mi s-a deblocat telefonul, am pus pin in loc de model iar acum nu mai pot scoate parola. Imi zice ca functia este dezactivata. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| crazypop a răspuns:

Daca te lasa sa intri in meniu ii poti da resetare din setari copie de rezerva si resetare, daca nu trebuie sa ii dai din butoane, din butoane tii apasat pe cel de sus si pe cel care dai volumul mai tare amandoua de odata (simultan), apoi o sa-ti apara un meniu o sa-i dai wipe data factory reset apoi yes, wipe cache partition si din nou yes apoi rebote system now si astepti cateva minute pana e gata.
Asta e buna pe viitor daca cumva uiti modelul sau pinul.

| dani777xd a răspuns:

Reformateazati telefounul

ori din setari ori manual