| Razvan_Steffan_1992 a întrebat:

Am un telefon Samsung J5 si nu mai incarca, problema de la telefon din chestia aia in care pui incarcatorul cred ca s-a stricat deoarece la alte telefoane merge incarcatorul. Intrebarea mea este daca se poate repara si cam cat ar costa.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă este perforat conectorul de alimentare și date, sunt opțiuni pentru înlocuirea acestuia intr-un service autorizat din apropierea ta.
Poți încerca totusi soluțiile tradiționale de mediere a problemei, sa încerci sa scobești usor (altfel, manipulezi slot și poți sa rupi conectorul de tot) și sa scoți urmele de excese, murdărie și praf.

Un conector de alimentare pentru un Samsung J5 costa foarte puțin, ajunge până in 10 RON (la care mai adaugi 15 lei taxele de transport). Cu acel conector mergi intr-un service și-l rogi pe respectivul operator sa-l lipească de placă. Operația de înlocuire a alimentatorului nu costa mai mult de 90 lei!

http://www.techgsm.ro/......7_Original

Multă bafta! Funda?; x

| Razvan_Steffan_1992 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat metoda traditionala si atunci mi-a iesit o bucatica foarte mica de metal din telefon cu un punct negru pe ea. E foarte uzata si rupta asa ca am aruncat-o, crezi ca mai pot repara telefonul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Razvan_Steffan_1992):

Înseamnă ca acel conector este uzat. Telefonul se poate repara intr-un service, in mai puțin de 4 ore.

Mult succes și nu te panica! happy