| Daughter a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy s6 si nu se mai incarca cum trebuie. Face contact cu incarcatorul doar in anumite pozitii si stau cam 3 minute sa gasesc unghiul perfect. Cam cat m-ar costa o astfel de reparatie? Ce se repara mai exact?

8 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Problema nu e la telefon ci la incarcator. Schimba incarcatorul dar cu unul bun. Din pacate e plin de marfa proasta in magazinele noastre. Chiar daca l-ai schimbat probabil; ca nu e nici acela bun. Mufa trebuie sa stea fixa in telefon, sa nu se miste absolut deloc si sa nu iasa daca te atingi de fir din greseala.

| Alexuţ02 a răspuns:

E din cauza mufei încărcătorului, la capăt acolo unde trebuie să intre în el, firele acelea nu fac contact cum trebuie, ia alt încărcător.

| Daughter explică (pentru Alexuţ02):

Am schimbat incarcatorul, am aceeasi problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca incarcatoare originale. Dupa cum a mai spus cineva,e plin de marfa proasta. Un incarcator original e cel pe care scrie Samsung, iar atungi cand ridici firul telefonul trebuie sa stea precum pestele in carlig. Adica nu trebuie sa scape. Incarcatorul trebuie sa aiba o stabilitate. In magazin atunci cand cumperi, solicita si proba incarcatorului.

In fine, nu exclud nici probleme cu mufa pentru incarcare. Daca asta e problema, atunci numai la service se rezolva. Si costa bani chiar daca ai garantie.

| dd17 a răspuns:

Schimba incarcatorul sigur de la el este

| Daughter explică (pentru dd17):

Nu stiu ce sa zic, am incercat cu vreo 3 incarcatoare diferite si nu facea contact. Ce pot sa admit este faptul ca nu mai am incarcatorul original.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Daughter):

Atunci o soluţie e să mergi cu el la un service de telefoane, să le spui problema şi-ţi vor spune un preţ cât costă "intervenţia", poate e din cauza locului unde intră cablul de încărcare.

| MannyP a răspuns:

Eu am pățit la fel. Problema e la mufa de încărcare a telefonului. Costul de schimb e in jur de 80-100 lei. Depinde de service.