| DemonHunter a întrebat:

Android (s7 edge) sau IOS (iphone 6s)? Si de ce?
Vreau sa stiu de ce e mai scump iphone-ul? (calitate/pret)

13 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

S7 este mai scump, si de asemenea, mai bun! Este pe locul 3 in lume!

| Mihai1810 a răspuns (pentru Clorox):

Si care sunt pe primele 2 locuri? Iphone 6s plus si Iphone 6s?

| Clorox a răspuns (pentru Mihai1810):

Prostutule, iphone nici macar nu are ce cauta in top 3!
Top 3 cele mai bune telefoane din lume:
3#Samsung galaxy S7 edge
2#Xiaomi mi5
1#LeEcon max 2!
Terminati-va dracu cu cacaturile voastre de iphone si Samsung! Tot china castiga! (Excludem faptul ca Samsung este din korea)
Nelamuriri honey? laughing

| Mihai1810 a răspuns (pentru Clorox):

Imi dai voie sa rad? Ce sa caute leecon in top? Telefon care se blocheaza dupa 2 ani de utilizare. Iphone e net superior, nu se blocheaza, nu are lag, cea mai buna camera foto de pe piata, toti se uita ca telefonul sa aiba 100gb ram si n-spe core de parca asta ar conta, androidul e un sistem de operare de tot ca**tul de asta are nevoie de asa mult ram si procesoare asa puternice, Daca ai pune procesoarele de pe Android pe ios ar zbura pur si simplu pe cand invers de abia ar porni. Deci lasa-ma cu aberatiile tale cu leecon si alte porcarii.

| Clorox a răspuns (pentru Mihai1810):

Nu eu hotorasc asta, leecon a fost declarat cel mai bun telefon din lume pentru scorul strans... Nu eu l-am facut ca sa zic ca-i bun sau ceva de gen, pur si simplu este ceea ce este!
Se strica peste doi ani? laughing
Hmm... Mai toate telefoanele fac asta, plus ca unele au chiar probleme din fabrica, vrei exemple?
Lg G4- bootloop
Iphone- liniile de pe ecran
Samsung- la fel ca la Iphone, apar niste linii pe ecran
Allview- apare o pata galbena pe ecran
HTC- aceeasi problema ca la Allview
LG- Probleme de display, etc... Lista-i mare
Din nou, nu eu am hotarat asta, are cel mai mare scor, este cel mai bun! :*

| Mihai1810 a răspuns (pentru Clorox):

E clar ca toate au probleme, la iphone nu am vazut niciodata linii pe ecran nici la 3gs nici la 4 nici la 5s nici la 6s. Scor mai mare la ce are leeco?

| Clorox a răspuns (pentru Mihai1810):

Antutu...

| Clorox a răspuns (pentru Clorox):

Actualizare clasament! Oneplus 3 este cel mai bun de pe piata! laughing

| Mihai1810 a răspuns (pentru Clorox):

Antutu e o prostie, unele telefoane sunt facute doar pentru asa ceva. Sa iti dau si un exemplu trait de mine. Lg g2 mini telefonul meu actual scoate in antutu aproximativ 18000, iar Lenovo a2010 telefonul mamei mele aprox 21000. In realitate treaba sta exact invers, Lenovo se blocheaza, are lag, uneori nu poti inchide apelurile, pe cand LG-ul nu are nici o problema, doar blocari extrem de rare la 3-4 luni. Concluzia o tragi singur.

| Clorox a răspuns (pentru Mihai1810):

Uite, pe aplicatie 'nu o intereseaza' daca are lag in viata de zi cu zi, face testul la performanta si hotaraste care telefon duce mai bine un test 3D sau care scor este mai mare!
Apropo, din exemplul tau... Nu toate telefoanele mai fac asta, ma refer la faptul ca oneplus3 vs S7 edge la un test de performanta nu fac asta, S7 este mai incet, nu doar in antutu, dar chiar si in folosirea de zi cu zi!
https://youtu.be/b4LCniRzfII
Vizionare placuta!

| Celcareajuta a răspuns:

S7 edge vs 6s
37 milioane vs 34 milioane, deci dintre cele 2 e mai scump samsungul.

Alegerea aici se rezuma fix la subiectivitatea consumatorului. Eu spre exemplu ma inteleg foarte bine cu IOS, mult mai bine decat cu Android.
Ambele telfoane sunt foarte bune, nu compara specificatiile pentru. ca e ca si cum ai compara Mere cu Pere ---- pe tine ce te intereseaza cel mai mult? sa fie octa-core/triple-core sau sa se miste impecabil?

In concluzie, nimeni nu iti poate spune ce telefon sa alegi ca sa iti placa tie. Trebuie sa incerci ambele platforme si dupa poti sa iei o decizie, eu aleg iOS pentru. ca il consider foarte potrivit in munca mea de zi cu zi.

Avantaje clare ale Samsungului: camera care la momentul actual bate tot ce e pe piata smartphone si designe-ul edge.

Avantaje clare ale iPhoneului: senzorii presionali de pe ecran

Sistemul de operare e subiectiv asa ca nu il bag in competitie, la fel si specificatiile care dupa cum bine stiti nu conteaza!

| Cedry2k8 a răspuns:

Uite cum sta treaba. La 6s vs s7 nu ai ce sa obiectezi. Alegerea e a ta. Trebuie sa te gandesti doar la design, ca merg impecabil amandoua. Care iti place mai mult, ala il iei

| IseeVoices a răspuns:

Daca ai mai multe dispozitive in casa care folosesc ios (macbook, tableta etc) atunci recomand iphone, daca nu poti sa iei s7 edge linistit este printre cele mai bune telefoane de pe piata, la camera nu are adversar iar daca pleci la piscina foarte des numai trebuie sa-ti faci griji ca daca iti pica telefonul' in apa e dus.