| Lawrrrr a întrebat:

As vrea sa imi cumpar la abonament un iPhone 7, stie cineva cat ar trebui sa platesc aproximativ lunar si inainte?

2 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Poti sa iti faci abonamente in care sa platesti 40 de euro pe luna cu un avans mic, dar poti sa iti faci si un abonament de vreo 10-15 euro pe luna, cu ditamai avansul.
La sfarsitul contractului vei fi ajuns sa platesti dublu sau chiar triplu pretul telefonului. Mai bine il iei in rate de la un magazin online.

| barosanu69 a răspuns:

Depinde de compania la care iti faci. eu mi-am luat un Samsung s7 edge de la Vodafone si platesc o rata lunara de 120 de lei pentru telefon + abonamentul de 10 euro pe care il aveam si inainte. Plus ca am mai platit in momentul in care am luat telefonul in jur de 200 de lei. Pentru iphone cred ca o sa dai mai mult