| AirsTyLe a întrebat:

Astazi mi.am cumparat o cartela Orange. Este o cartela pre-pay normala. Eu am fost/sunt pe Vodafone. Unde as putea gasi codul de reincarcare al acestei cartele? Mentionez ca nu am niciun loc razuibil. Ma puteti ajuta va rog?

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Cartela sim nouă, are deja în cont 4 sau 5 euro și nu pot fi transferați.

| Georgiana2505 a răspuns:

Din cate stiu eu, in momentul in care iti cumperi o cartela noua in contul acesteia deja ai 4 5 euro cati trebuie sa ai tu acolo

| AirsTyLe explică (pentru Georgiana2505):

Da insa intrebarea mea e urm daca am un cod e reincarcare pe aceasta cartela pentru ca altcineva sa primeasca acesti euro atunci cand baga codul acesta

| Georgiana2505 a răspuns (pentru AirsTyLe):

Pai daca ai cartela SIM noua, putin probabil sa ai cod de reincarcare deci nu ai cum sa dai altcuiva decat prin transfer de credit.