| Denis2005123 a întrebat:

Aveți idee de ce telefonul meu se supraîncălzește? Se încălzește doar când pe o singura aplicație și mă gândeam că acea aplicație e de vina. Să nu mai spun că mă joc și pe economisire baterie că sa nu se încălzească prea mult

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Telefoanele sunt construite pentru a suna, vorbi, trimite mesaje, verifica emailurile si NU sunt facute pentru jocuri si gamming, de aceea bateria se supraincalzeste si iti poate exploda in fata.

| Denis2005123 explică (pentru Violleta2022):

Sunt telefoane special făcute pentru gaming dar și alea după 7-9 luni se cam duc deci indiferent ce ai face pe el tot la un moment dat nu va mai merge

| Violleta2022 a răspuns (pentru Denis2005123):

Telefoanele nu se fac speciale pentru gamming, pentru ca necesita o baterie mult mai mare si ele nu pot duce.
Gammingul il faci dupa computerul personal, nu dupa telefaone.

Dupa cum vezi, chiar telefonul tau se supraincalzeste fiindca nu poata suporta nici o aplicatie si game mai multe minuute, fiindca bateriile NU suporta jocurile!

| Freya1 a răspuns:

Și eu pățeam asa cu al meu la început.I-am dat husa jos când ma jucam și am încercat sa nu ma mai joc pe el când e la încărcat.
Cu timpul si-a revenit și de atunci nu se mai încălzește.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca folosesti telefonul mai mult decât trebuie și de aceea se supraincalzeste, îl soliciți foarte mult, lasa telefonul sa se odihnească o perioada. Telefonul se supraîncălzește mai repede decât un laptop, sau computer.