| Jajdbxggbshxnc38547 a întrebat:

Buna, am o problema, mi-am strans bani pentru un telefon nou dar nu stiu cum sa ii intreb pe parintii mei daca ma lasa sa imi iau telefonul. Am spus intr-o zi ca telefonul meu pe care il am nu prea mai merge si ei au spus ca de abia asteapta sa mi se strice si sa imi dea unul cu butoane. Sunt a 8-a si am note mediocre si ei cred ca nu o sa intru la liceul la care vreau. Incerc sa invat cat mai bine si mai mult. Ce sa fac sa ii conving sa ma lase sa imi cumpar telefonul?

Răspuns Câştigător
| Atfas a răspuns:

Invata,intra la liceul la care vrei si sigur o sa te lase sa iti iei ce telefon vrei.Este cam singura solutie...

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ai strans tu banii ce treaba mai ai cu ei? Da-i comanda si ia-l. Nu trebuie sa ai acordul lor din moment ce sunt banii tai.

| Jajdbxggbshxnc38547 explică (pentru Adry05):

Mi-e frica sa imi iau telefonul pentru ca dupa poate mi-l iau.

| Adry05 a răspuns (pentru Jajdbxggbshxnc38547):

Inseamna ca au niste probleme, sincer. laughing) Cat timp sunt banii tai nu au de ce sa se bage.

| Cioca_Adrian_2001 a răspuns:

Salut! intrebarea ta e complicata, dar nu imposibila, incearca sa le spui ca ti-ai strans niste bani pentru un telefon nou, deoarece asta nu mai merge asa de bine, spune-le ca ai strans ceva timp de bani pentru el si nu vrei sa-ti iei altceva deoarece nu vrei altceva. Bafta cu parinti!