| Burlenghea_Andreea_2000 a întrebat:

Am um telefon cumparat de aproximativ 9 luni, dar
de ieri nu mi se mai aprinde ecranul. Ce s-a intamplat?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Andreeadeeabiatha a răspuns:

Daca ai incercat sa-l incarci si nu merge, poate s-a stricat ecranul sau trebuie sa-ti cumperi alta baterie. Acum trebuie sa te gandesti ce s-a mai intamplat cu telefonul inainte sa nu se mai aprinda ecranul

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar trebui să GHICIM ce model de telefon ai? rolling on the floor

Poate fi defectă bateria, poate avea un defect intern, poate are viruşi, poate fi defect display-ul, etc.
Pune-l la încărcat timp de 2-3 ore, apoi, fără să-l scoţi de la încărcat, să încerci să-l deschizi!
Dacă se deschide, atunci e ok happy

Dacă NU se deschide, atunci poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset".
Dacă NU ştii cum se face, atunci precizează EXACT ce model de telefon ai, apoi mai vedem ce & cum...

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.