| Cosmin_Rosen_1991 a întrebat:

Buna am un Samsung galaxy s3 i9300, am foarte multe probleme cu el, merge greu se blocheaza mai tot timpul merge mult mai prost decat un Samsung galaxy s2 ce este de facut? sa-l duc la un service sa imi rescrie softu pe el sau?

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

L-ai luat de la un magazin specializat? Sau de pe net? Ma gandesc sa nu ai o clona mai proasta.

| Cosmin_Rosen_1991 explică (pentru cristimihailov):

L-am luat de la cineva dar nu are cum sa fie clona ca mi-as fi dat seama

| cristimihailov a răspuns (pentru Cosmin_Rosen_1991):

Atunci cred ca ti-ai raspuns... Salveaza datele personale si incearca sa dezinstalezi aplicatiile de prin el. Daca nici atunci nu isi revine... incepi sa il cauti pe ala care rescrie softul.

| gelu1970 a răspuns:

Fa un reset de fabrica. insa inainte salveaza poze si arhive ce vrei sa nu pierzi. bineinteles scoate contactele, adica numerele de telefon. se va sterge tot. apoi scoti sim si micro sd startezi fara cartele, si alegi optiunea de revenire la setarile fabricantului. cand finalizeaza procesul ar trebui sa simti o imbunatatire in functionarea telefonului. si incearca sa nu mai instalezi lucruri inutile in telefon, sau jocuri peste jocuri. bafta.

| Evolution a răspuns:

Dai un reset general, posibil să fii prins vreun virus, formatează tot din el, nu are rost să îl duci la GSM daca ai softul original, caută pe internet cum să intrii in meniul de boot si dai de'acolo un reset.