| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Am un telefon nou-noutz Orange roya. Ieri l-am cumparat si era totul bine. Dar de aseara de cand l-am scapat pe jos se descarca foarte repede bateria. In jumatate de ora de butonat s-a descarcat 10 ℅. Ieri am mai dezisnstalat o aplicatie incorporata, fotografii, sisi mi-a aparut ca dezinstalarea aplicatiilor incorporate duce la functionarea cu erori a celorlalte aplicatii. Asta sa fie oare problema? Sa ii dau resetare?

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut AlexandraBebitza,

Iti recomand sa mergi cu telefonul si factura acestuia intr-un Orange Shop; telefonul va fi trimis catre service-ul autorizat pentru a putea fi verificat si reparat dupa caz.

Cu prietenie,
Orange Helper

| Robeertconstantin a răspuns:

Nu este bine sa stergi aplicatiile incorporate.reseteazal, si dupa ce il resetezi lasa telefonul la incarcat 24 de ore fara sa il deschizi deloc. sper ca te-am ajutat. happy

| anonim_4396 explică (pentru Robeertconstantin):

Multumesc. L-am resetat, dar mai are 68% baterie. Sa-l pun acum la incarcat sau sa astept sa se descarce de tot?