| sasuke933 a întrebat:

as vrea sa imi iau un telefon, dar nu ma pot decide intre Samsung galaxy mini si Nokia asha 311? Care este mai bun asa?

Răspuns Câştigător
| ElementX a răspuns:

Samsung galaxy mini happy are o colega si e foarte bun. daca ai bani ia-ti mini 2, e si mai bun. Eu am Samsung galaxy s advance si sunt foarte multumita.

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Tu stii cel mai bine pentru ce il vrei.
Nu poti face comparatie intre un telefon
cu Android si unul cu S40.
Uite aici o comparatie intre ele:
http://www.mobile88.com/......s/read.asp

| M1hai a răspuns:

Samsung galaxy mini, ca ai android si merge foarte bine happy

| Shthephan a răspuns (pentru M1hai):

Eu cred ca ar trebui sa alegi Nokia Asha 311 deorece are un priete de al mew si ii merge super bine are multe aplicatii tarii si multe altele!

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai..nu stiu cum ai putea compara aceste telefoane, dar voi incerca sa le compar eu.
Nu se va compara niciodata un Symbian cu un Android!
Avantaje Galaxy Mini:
Ecran (256K culori vs 65K)
Ecran (3.14" vs 3")
DNSe sound enhancement
RAM (384MB vs 128MB)
Memorie interna
Camera
GPU
Baterie
Design
Greutate (311 se simte ca un telefon de jucarie - pentru ca asta este)

Avantaje 311:
Rezolutie
Gorilla Glass
Viteza internet
Procesor

Poate prin aceasta comparatie nu vei gasi raspunsul, dar asta nu inseamna ca ar trebui sa iei 311.
Nu compari un Samsung cu un Nokia, nu compari sistemul de operare, ecranul, etc.

| MariuszSiAtat a răspuns:

Samsung galaxy mini ca am si eu merge perfect doar ca nu merg niste jocuri de exemplu temple run, falling fred etc