| AndreMarie a întrebat:

Bună! Dacă rămân fără credit în străinătate, mai exact Bulgaria, dar am roaming-ul activat, pot fi sunată de către cei din România, în condițiile în opțiunea nu taxează apelurile primite? Sau trebuie un minim de credit și pentru asta? Iar apelanții trebuie sa activeze și ei roaming-ul sau e de ajuns să-l am eu? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da ca sa te sune rudele din țară trebuie sa activeze roamingul care este foarte scump, singura optiune cand ramîi fara credit suni pe whatsap acasa cu video si este gratis.

| anonimg a răspuns:

Dacă rămâi fără credit în țări străine, folosești WhatsApp sau Facebook pentru apeluri sau mesaje.
Pentru asta găsești cafenele, terase, restaurante care au wifi gratuit.
Pentru detalii despre roaming contactează relații cu clienții de la firma de la care ai cartela SIM (mai înainte să pleci din țară).

| Skarr a răspuns:

Credit ul e doar pentru a suna.
Nu are legatura cu cine te suna.
Ceilalti nu au nevoie sa activeze roaming ul decat daca sunt si ei in alta tara. Daca te suna din Romania au nevoie doar de minute internationale