| nda a întrebat:

Cum se taxeaza apelurile din Romania in strainatate? daca eu am minute internationale si cel din strainatate nu are, mie imi ia din minute si lui din credit? sau cum e? dar daca avem amandoi minute internationale?

Răspuns Câştigător
| floryn1993 a răspuns:

Numai daca il sunati pe numar de Romania Gen : Orange, Vodafone. se percepe taxa si pentru cel apelat, daca sunati pe numarul din tara respectiva, EX : Spania FIX/MOBIL este taxat NUMAI cel care suna, nu si cel care este Sunat

| nda explică (pentru floryn1993):

Daca sun pe cineva din Germania sunt taxat numai eu DACA cel sunat are sim cumparat de acolo? am inteles bine sau anapoda?

| floryn1993 a răspuns (pentru nda):

Ati inteles bine

| nda explică (pentru floryn1993):

Multumesc frumos.