| Bogdane0069 a întrebat:

Buna de o saptamanaa mi-am cumparat un HTC Desire 626G dual sim si tocmaii mi s-a spart touschreenul din pacate jumate din el nici nu mai functioneaza si nu e prea tare spart... nu gasesc pe net touschreen as putea cumpara touschreen separat sau vine direct pe displey?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Tocmaiiiiiiiiiii ce voiam sa-ti spun ca poti sa cauti touschreen o saptamanaaaaaaaa si nu o sa gasesti, pentru ca nu exista asa ceva!

Fugi la scoala baietas!

| Bogdane0069 explică (pentru K0sti):

Baii tineree iti lipseste tie scoala vieti multumesc pentru raspunss vezi ca nu te-ai gandit ca posibil nu am trait in Romania sa invat ortografia romana hai salut

| K0sti a răspuns (pentru Bogdane0069):

Touch screen nu e in romaneste, asa ca daca tot vroiai sa o dai pe romaneste, puteai sa spui ecran tactil, daca nu, lasa-l asa cum l-a facut mama lui si nu-l mai pocii!
Touch screen se spune si in rom-engleza si in italiana si in spaniola si in multe alte limbi! Deci retine, touch screen, nu touschreen!

PS: As mai vrea eu sa fiu tanar! Si de acum incolo anunta si tu ca esti chinez, nu roman, ca altfel crede lumea ca ai driblat scoala!