| VLAD010101 a întrebat:

folosesc un telefon cu sistem de operare android quad core 1.2, 1gb de ram. curand mi am instalat clean master, dar am o nelamurire in legatura cu clean master, in momentul cand dau pe matura sa curat(daca dau repetat) imi scade (de ex) de la 70% la 30 % 40%etc,dar apoi automat cum intru in meniu, il deblochez sau blochez imi apare inapoi 70 sau peste. aplicatii nu am cine stie ce.(apropo cand dau curatare avansata imi apar unele aplicatii pe care eu le am inchis de mult) as dori un sfat pentru a avea cat mai multa memorie ram libera sau cum as putea sa il curat pentru a elibera memoria ram.Multumesc

Răspuns Câştigător
| rollo91 a răspuns:

Din cate stiu eu, clean master inchide aplicatiile ce ruleaza pe fundal(faza cu matura), si astfel elibereaza ceva rami. Dar, dupa o perioada, aplicatiile pornesc singure procesele lor si iar se incarca memoria. O solutie ar fi dezinstalarea lor daca nu iti sunt utile cu adevarat.

| VLAD010101 explică (pentru rollo91):

Ok,multumesc,pai sunt jocuri si alteaplicatii ale telefonului, am dezactivat cele care nu imi foloseau dar tot asa e odata mi e la 45 odata la 70laughing na e dura chestia pentru ca atunci cand l am instalat prima data aveam 35 la suta, undeva trebuie sa fie ceva setari probabil sa nu se accctualizeze sau nu stiu. multumesc de raspuns. o zi faina!

1 răspuns: