| Carlitapablis a întrebat:

Buna!
Îmi recomandați un telefon de buget decent?

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Extraordinar. Ce fel de buget? Si 500 RON si 5000 RON reprezinta un buget decent pentru unii...

| Frank51 a răspuns:

P40 lite E, sunt momente când îl poți prinde la ~500 de lei.

| NLS a răspuns:

De ce suma dispui?

Eu mi am luat de curand un Xiaomi Redmi 9T, ca telefon de frecat toata ziua, sa imi pastrez telefonul principal pentru poze/video, internet banking si alte cateva activitati intense.

Are 128GB stocare, 4GB ram, suport de card, jack de casti, sunetul e peste medie, are sunet mai bun decat telefoane de 2000 ron +.
Bateria e uriasa, 6000mAh.
Ma tine 2 zile cu utilizare intensa.
E 800 Ron.

Vine cu destul de multe aplicatii inutile instalate din fabrica, dar se pot elimina usor, ai nevoie doar sa conectezi telefonul la un laptop sau calculator, si de un programel.
Daca eventual te hotarasti sa ti-l iei, sau sa mergi pe orice alt model de Xiaomi, iti stau la dispozitie cu pasii exacti pentru eliminarea aplicatiilor inutile de la Xiaomi, Google, etc.

Daca te intereseaza si calitatea pozelor (Redmi si orice alt telefon ieftin stau destul de rau la camerele foto)
Huawei Nova 5T e indicat.
(Are servicii Google)

Răspuns utilizator avertizat
| Invictusman a răspuns:

Samsung a52
Xiaomi redmi note 8 pro
Huawei nova 5t

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Redmi Note 8. Sau varianta lui, Pro.

| serenityxx a răspuns:

Apple

| IchigoKurosaki a răspuns:

Samsung Galaxy A10. Il am si eu costa vreo 500-700 lei. E foarte bun, il am de un an jumate, ar veni din 2019 noiembrie. E bun si la gaming, chiar si acum! Am o memorie de stocare groaznica rau dar merge foarte bine inca!

| Rika2019 a răspuns:

Ceva de la Xiaomi, de exemplu acesta (aici ai un review) - https://capslock-it.ro/xiaomi-redmi-note-9-cand-beneficiile-sunt-evidente/