| rimbuiulianamaria a întrebat:

Inseara fara sa vreau am sters reteaua Orange daca ma intelegeti ce zic. Si acum imi apare ca nu mai apeluri de urgenta pot da. Ajuta-ti-ma! Nu vreau sa afle parintii! P.S. Am tel Samsung Galaxy Mini 2

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sters reteaua? pe bune?

| anonimg a răspuns:

Poate o sa mearga daca vei formata telefonul -sa aiba setarile din fabrica. Si nu cred ca o sa se stearga ceva din el. Poate ca trebui sa modifici ora, data si tema. Aplicatiile nu se sterg si nu se modifica. O sa iti apara ca la inceput; inclusiv retelele.
Apoi suni la relatii cu clientii ca sa iti trimita un mesaj care contine configurarea automata a telefonului. Nu uita ca dupa aceea sa inchizi si sa repornesti aparatul.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Exista posibilitatea ca din meniul telefonului sa fi selectat o alta retea.
Iti recomand sa parcurgi urmatorii pasi : Settings -> Wireless and networks -> Mobile networks -> Network operators. Aici vei selecta "Select a network manually" -> Orange.

Daca totusi nu ai semnal, iti recomand sa mergi intr-un Orange Shop pentru verificarea SIM-ului.

O zi buna,
Orange Helper.

| rimbuiulianamaria explică (pentru OrangeHelper):

Si dupa toate acestea trebuie sa-l inchid si sa-l repornesc?

| Everestcompany a răspuns:

Cum ai "sters-o"? Pe unde ai"umblat" la setari? Iti recomand sa introduci cartela in al telefon, si sa suni la Orange, numarul 444 (apel gratuit), sa discuti cu un operator, care iti va oferi pasii necesari pentru ca telefonul tau sa fie cum era inainte.

| FrumoazaD a răspuns:

Intra in setari, la Wireless si retea, retele mobile, operatori de retea si dai pe cautare retele.