| Violet1964 a întrebat:

Intrebarea asta este adresata tuturor celor care au iPhone. As vrea sa imi resetez telefonul. Intrebarea mea e : daca fac asta, mi se sterge contul iCloud si /sau ce am pe el? Sau nu se sterge, si imediat ce intru pe telefonul "nou" ( resetat ) pot intra pe Cont si imi intra in telefon tot ce aveam pe el?
A doua intrebare: daca dau restore, e vreo posibilitate sa fac backup doar la poze si contacte ( ca am inteles ca se sterg si contactele daca nu faci backup).De mentionat ca la aplicati nu doresc sa fac backup.
Va multumesc mult de tot si va rog sa raspundeti fiecarei intrebari daca stiti ce e de facut!
O zi frumoasa tuturor!

Răspuns Câştigător
| Emysul97 a răspuns:

1. Conturile nu se sterg deci poti sa te loghezi.
2. Contactele se sterg doar daca sunt pe telefon, nu pe SIM
3. Se poate activa backup la ABSOLUT TOT ce ai in telefon. Trebuie doar selectata. (Am impresia ca se selecteaza singura. Eu nu am fost nevoit sa folosesc backup)

Daca vrei sa iti pastrezi doar pozele, vid (orice in afara de app), poti sa le copiezi pe PC

| Violet1964 explică (pentru Emysul97):

Multumesc mult, am rezolvat!

4 răspunsuri:
| StefanIntrebare a răspuns:

Normal, ti se sterge si contul, asa dac Apple. Eu iti sugerez sa iei un Samsung - iPhone 6 (se mai numeste si galaxy s6), pentru ca este mai bun, mai ieftin si nu iti sterge contul, la resetare.

| UnAltAnonimCelebru a răspuns:

Salut! Daca dai reset din fabrica se sterge tot, dar te poti inregistra inapoi in cont.