| DelphhiN a întrebat:

mi am luat de curand un telefon NOKIA LUMIA 630 l am formatat 24 de ore iar acum bateria ma tine cel mult 7 ore...imi spune cineva daca asa e normal sau ar trebui facute niste setari sa nu mai foloseasca atat de mult. Multumesc. Funda

8 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Ai in windows store task manager, nu vine preinstalat, ti-am zis sa nu iei Nokia nu m-ai ascultat acum stai cu el asa happy

| j1NNNx a răspuns:

Pai daca intri in aplicatii nu uita sa le inchizi, de exemplu daca intri in jocuri si apoi iesi ele tot raman pornite. Le scoti din task manager. Si daca tot te tine putin bateria te duci cu ea de unde ai luat telefonul si ii intrebi. Ei ar trebui sa stie mult mai multe ca noi happy

| DelphhiN explică (pentru j1NNNx):

Ai la lumia task manager? eu stiu ca doar la android nu si la windows phone. si daca am unde il pot gasi?

| j1NNNx a răspuns (pentru DelphhiN):

Cel putin asa stiam, ca toate au task manager thinking

| TeeaCup a răspuns:

Eu am 520 si sper ca e la fel meniul. Intra la setari - > in dreapta gen la applications si prima optiune ar trebui sa fie background tasks si vezi sa nu fie allowed aplicatiile. Astea iti mananca bateria si netul daca le lasi deschise.

| anonim2596 a răspuns:

Consuma daca ai aplicatiile deschise, lumina ecranului este la maxim, te joci pe el, lasi ecranul deschis (se inchide automat la un interval de timp pe care il alegi)si mie mi se intamplase la fel

| DelphhiN explică (pentru anonim2596):

Pai eu inchid alicatiile tin apasat pe back si le inchid pe toate...dar de cele mai multe ori cand intru in aplicatia pentru economisire de baterie imi apare totusi foarte mult ( ma reer la cat de mult a fost folosit). tu ce optiune ai la economisire baterie activata? si pe tine cam cat timp te tine bateria?