| Motroc_Gabriel_1996 a întrebat:

Am telefonul Nokia Lumia 520. I-am formatat o singura data bateria deoarece stiu ca la telefoanele noi se formateaza o singura data. Este adevarat? Bateria tine cam 1 zi jumate- 2.
Este normal sa tina atat? Ar trebui sa o mai formatez o data?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Nu, e perfect cum ai facut. Si e normal sa tina bateria atat. O singura data formatarea. Bateria tine, de obicei, putin la telefoanele cu display. In acest caz, numai display-ul iti ia 50% din baterie.

2 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

NU trebuia formatata deloc si da e normal
Trebuia sa o bagi in telefon si apoi sa-l pui la incarcat. Ecranul s-ar fi aprins singur si iti arata ca se incarca, cand era 100%il scoteai si gata, il poti folosi normal, bateriile Li-ion si Li-Po nu trebuie formatate, doar cele vechi pe baza de nichel

| Motroc_Gabriel_1996 explică (pentru AlexL28):

Aha, deci e bine, mersi mult.