| Cipryka115 a întrebat:

Am dus un telefon Samsung s4 la Orange la garantie si vreau sa siu daca pot sa il ridic de la un magazin fara sa fiu insotit de un parinte!( Precizez ca nu am 18 ani)
Mulumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Desigur daca telefonul este pe numele tau, poti sa te duci singur.

| LTAA a răspuns:

Daca ai actele/garantia lui, eventual buletin, il poti ridica linistit.

| wolfman22 a răspuns:

Eu am 15 am dus un 5s la Vodafone cu garantie. avea niste probleme!
Dupa 8 zile am fost sunat sa il ridic.m-am dus singur sa il ridic!
Ai nevoie dor de actele telefonului!
Precizez ca telefonul este pe numele lu tata..nu conteaza. daca ai actele!

| picard20 a răspuns:

Buna seara!
Ar fi bine sa fiti insotită de un parinte,si asta din mai multe motive, printre care, s-ar putea ca cei de la magazin sa nu va inmaneze personal telefonul. De asemenea, prezenta unui parinte ar putea impiedica furtul telefonului dumneavoastra, odata ajunsa in strada.

| wolfman22 a răspuns (pentru picard20):

Cine iti fura telefonul in strada? Doar nu mergi cu el in mana..si cu mana ridicata in aer!

| Cipryka115 explică:

Cand l-am dus la garantie nu a baga in seama parintele meu...a vorbit numai cu mine. Asta pentru ca stiam ce trebuie sa ii zic!