| Bianca1203 a întrebat:

Buna seara,odată ce am lipit o folie de sticla pe telefon, se poate scoate și să fie iarăși lipita?

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Da, nu se va mai lipii chiar perfect, dar va fi ok.

| Ofiintă a răspuns:

Recomandarea mea ar fi să nu faci asta acasă, pentru că riști să spargi ecranul telefonului.

| Bianca1203 explică (pentru Ofiintă):

Am fost in service, iar boschetarii aia au lipit-o de are dungi de aer pe ecran, plus că s-a julit într-un colț

| Ofiintă a răspuns (pentru Bianca1203):

Incearca să nu lasi telefonul tău pe mâna boschetarilor. Opteaza pentru un personal mai de incredere. Eventual in mall-uri unde se vând huse si diverse accesorii pentru telefoane mobile.

| Bianca1203 explică (pentru Ofiintă):

Am dat și 20 de lei, da lasă că o să iau alta când o să pot, momentan am dat bani pe căcatul asta de folie, o scot și o să o incerc sa o lipesc, daca se strica aia e... aștept până iau ceva bun

| NotNamed a răspuns:

Teoretic da, practic nu prea, deoarece exista riscul sa se depună praf si alte elemente microscopice si atunci vor aparea acele bule. Cu o solutie speciala sau cu un fel de aptipild cu lipici special poti indeparta impuritățile si o vei putea lipi la loc.

| Anuket a răspuns:

Nu. Foarte ușor puteai și tu lipi folia, există și tutoriale pe Youtube dacă te simți nesigur.